Amerika'nın Konfederasyon Bayrağı Sorunu

ABD'de Alabama Eyaletindeki Konfederasyon Anıtı'na çekilen bayrak yüzünden ortaya çıkan "ırkçılık" krizi ile ilgili gelişmeler devam ediyor.

24 Haziran 2015
Devlet olaya el koydu ve Güney Carolina eyaleti yönetim binasından indirilme kararından sonra bayrağı kullanan bazı eyaletlerden de bu yönde adımlar atılmaya başladı.
Amerika Konfederasyon Bayrağı
Alabama Valisi Robert Bentley, eyaletin başkenti Montgomery'deki Konfederasyon Anıtı'nın önündeki konfederasyon bayrağının indirilmesi emrini verdi.

Amerikan İç Savaşı'nda bir dönem Amerika Konfedere Devletleri'nin (Konfederasyon) başkenti olan Montgomery'de bulunan Konfederasyon Anıtı'nda, iç savaş dönemine ait diğer üç bayrak asılı bulunuyor.

MİSSİSSİPPİ'YE BAYRAK BASKISI
Öte yandan, Mississippi eyalet bayrağının sağ üst köşesinde bulunan konfederasyon bayrağının çıkarılmasının istendiği, eyalet yönetiminin de kararı seçmenlerin vermesi gerektiğini açıkladığı belirtildi.

Idaho eyaleti hükümet binasında asılı 50 eyaletin bayrağının arasında bulunan Mississippi bayrağı, konfederasyon sembolü yüzünden buradan indirildi.

BAYRAKLI ÜRÜNLERİ SATILMAYACAK
Ülkenin en büyük perakende mağaza zincirleri ve online satış firmaları da üzerinde bu bayrağın bulunduğu ürünleri satmayacaklarını açıkladılar.

Perakende mağaza zinciri Walmart'dan sonra, online alışveriş firmaları Amazon ve Ebay ile perakende mağazalar zincirleri Target ve Sears de bu tür ürünleri satmama kararı aldı.

Ülkedeki bayrak üreticileri de bundan sonra konfederasyon bayrağı üretmeyeceklerini duyurdu.  Kaynak: sabah.com.tr

Bu blogdaki popüler yayınlar

New Jersey Üniversiteleri

Amerikan Bayrağı - Amerika Birleşik Devletleri Bayrağının Özellikleri

Bu blogdaki popüler yayınlar

Amerika'da En Çok Zenci Nerede Yaşıyor

Amerika'nın En Tehlikeli Şehirleri - Amerika'daki En Tehlikeli Yerler

Kanada Nerede - Kanada Neresi

Amerika İş İlanları - ABD İş İmkanları

AMERİKA'DA ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Alaska Nerede - Alaska Amerika'nın Neresinde

Amerika'nın En Büyük Şehirleri - ABD'de En Çok Nüfus Hangi Şehirde?

Amerika'da Kamyon Şöförlüğü İş İlanları

ABD'de İdam Cezasının Olduğu Eyaletler